czwartek, 4 czerwca 2015

"Podróże to jedyna rzecz, na którą wydajemy pieniądze, a stajemy się bogatsi."

Elo kasztany!
Pierw chciałybyśmy przeprosić za dosyć długą nieobecność. Miałyśmy masę rzeczy do roboty, ale dzięki temu jest więcej spraw, którymi możemy się z Wami podzielić. To nasze "lenistwo" przynajmniej nas czegoś nauczyło, bo teraz wiemy, że nie damy rady dodawać 2 postów w tygodniu, dlatego musicie się zadowolić tylko jedną notką na tydzień. Przypominamy jeszcze o zadawaniu nam pytań pod postami, bo na razie mamy tylko jedno. Dobra to zaczynamy!

Wydarzeniem, o którym przede wszystkim chcemy Wam powiedzieć (napisać) jest Young Stars Festival. Otóż odbyło się ono 30 maja, w Poznaniu na Hali Widowiskowo-Sportowej. Osobom, które nie wiedzą co to za event postaramy się wyjaśnić wszystko najlepiej, jak potrafimy. Co to jest, jak to się odbywa, itd.
Zacznijmy od początku. Ogólnie jest to ośmiogodzinny koncert, skierowany głównie do młodzieży. Na scenie występują młodzi, polscy i zagraniczni artyści. W tym roku wydarzenie zostało wzbogacone o galę wręczenia statuetek Young Stars Awards, a jako ambasadorzy pojawili się znani youtuberzy (Youtuber - osoba nagrywająca filmiki na portalu YouTube. <w razie czego jakby ktoś nie wiedział>).

Jak to wyglądało z naszego punktu widzenia:
Dojechałyśmy na festiwal Young Fun Busem, który wynajęli organizatorzy Young Stars. Jechały cztery busy, każdy inną trasą. Z kilkutygodniowym wyprzedzeniem zabukowałyśmy bilety.
Po dotarciu przed arenę jedna z opiekunek powiedziała nam, żebyśmy nie wysiadali od razu, tylko poczekali chwilę, bo za moment zostaną nam wręczone wejściówki na halę. Znienacka w autokarze znalazł się Kosper (youtuber)! Okazało się, że to właśnie on rozda wszystkim bilety. Przy przekazywaniu ich zadawał niektórym pytania. Jednymi ze szczęśliwców byłyśmy właśnie my. Dostałyśmy bardzo trudną zagadkę, mianowicie "Jak ma na nazwisko Dawid Kwiatkowski?". Humorystycznie odpowiedziałyśmy, że nie wiemy.
Po wejściu do środka zobaczyłyśmy sporą grupę ludzi ustawiającą się przy barierkach. Nie wiedząc w sumie co się dzieje, dopchałyśmy się na sam przód tłumu. Na nasze szczęście okazało się, że nie pchałyśmy się tam na darmo. Po drugiej stronie barierek stali youtuberzy! Na początku zobaczyłyśmy Kiśla. Niestety nie udało nam się od niego otrzymać ani autografu, ani zrobić sobie zdjęcia, ale podzielił się z nami babeczką. Później pojawił się Thor. Na fotografii z nim jest widoczna tylko Gabrielle, bo Jannette była zgniata gdzieś z tyłu przez ludzi. Następnie dołączył do nich Rembol. Od niego udało się nam uzyskać zarówno autograf, jak i zdjęcie. Mamy też fotę ze Smavem. Najdłużej musiałyśmy czekać na Jana-Pacana, czyli JDabrowskiego, który zagubił się gdzieś na backstage'u. Czekałyśmy na niego m.in. dlatego, że miałyśmy dla niego piękny rysunek, który narysowała nasza utalentowana przyjaciółka. Kiedy Jaś zobaczył tego fanarta słodko zapytał "O, to dla mnie?", po czym nas przytulił, zrobił sobie z nami zdjęcia i dał nam autografy. Wtedy wykopałyśmy się z tłumu i wreszcie mogłyśmy oddychać świeżym powietrzem (Warto dodać, że pomiędzy tymi ludźmi było tak gorąco i duszno, że parę dziewczyn prawie zemdlało, a my byłyśmy całe spocone i czerwone.). Następnie udałyśmy się pod scenę, na której występowali m.in.: Sara Pach, Patryk Kumór, 5Angels, Agata Dziarmagowska, Honorata Skarbek, Jeremi Sikorski, Saszan, Sylwia Przybysz, Room94, a na samym końcu o wiele dłuższy występ od poprzednich wykonawców dał Dawid Kwiatkowski. Prowadzącym festiwalu był Stuu. Przed wystąpieniem Dawida odbyła sie gala wręczenia statuetek Young Stars Awards. Laureatami byli m.in. Sylwia Przybysz, Dawid Kwiatkowski, Honorata Skarbek, Room94.
Na korytarzu przed areną spotkałyśmy Kospera i jako, że nie zdążyłyśmy zrobić sobie z nim zdjęcia w autokarze, ustawiłyśmy się w kolejce do youtubera. Kiedy byłyśmy już prawie przy nim, on postanowił "pobawić się" z widzami w berka. Goniłyśmy go po całej hali, ale w końcu udało nam się zrobić zdjęcie.
Gdy koncert dobiegał już końca przedstawiciele radia Young Stars rozdawali uczestnikom plakaty z tego festiwalu. Na nich swój autograf złożył nam Ajgor Ignacy. Niestety musiałyśmy już wracać, więc wyszłyśmy z areny w stronę autokaru. To by było na tyle z jednego, z najwspanialszych dni w naszym życiu.

Poniżej macie linki do kanałów na YT wymienionych przez nas osób:
~Kosper~
~Kiślu~
~Thor~
~Rembol~
~Smav~
~JDabrowsky~
~Stuu Games~
~Ajgor Ignacy~
~Sylwia Przybysz~
A to Instagram naszej koleżanki, która narysowała dla nas Jasia. Znajdziecie tam też zdjęcie fanartu:
~Hania~

"Jakość podróży mierzy się w liczbie poznanych przyjaciół, a nie przejechanych kilometrach." ~ Tim Cahill

Mamy nadzieję, że nie zanudziłyśmy Was tym długim postem i jakoś zrekompensowałyśmy naszą długą nieobecność. Kolejna notka <niebawem 8)> w przyszłym tygodniu, a teraz poniżej umieszczamy zdjęcia z festiwalu:

Zdjęcie z Arturem Strączkiem

 Autograf Ajgora

 Autograf Jasia na kartce

 Autograf Rembola

 Autograf Jasia na ręce

 Bilet Be Young Star

 Opaska z Young Fun Busa

 Zdjęcie z Jasiem

 Kiślu przy barierkach


 Zdjęcia z Kosperem


 Kosper rozdający bilety

 Plakat Young Stars Festival

 Zdjęcie z Rembolem

 Zdjęcie ze Smavem

 Gabrielle z Thorem